Co se právě děje!


Tak a protože předchozí článek o aktuálních vrzích byl dost dlouhý, ostatní novinky si dáme teď a tady. Nebudu unavovat dlouhým psaním 🙂 a jen tak se mrkněte!

Pod střechou mám první letošní metrák a půl, krásné, voňavé, zelené, neprašné, nezmoklé :-)! Mimochodem, kdo chce hubnout do plavek, vřele doporučuju dělat seno :-). Než to pohrabete, otočíte, nakupíte a zase rozházíte a na konec nacpete do pytlů, docela se zapotíte a i ruce mě bolí a záda mě bolí :-).

Tak a tady náš denní program! Snažím se stále morčáky umísťovat do výběhů co to dá a dokud je tráva pěkná a zelená, je to ideální program neb kdo se pase, nezlobí! Bohužel horké počasí jim úplně nesvědčí, krásný velký strom, kde by byl stín, zatím na pozemku nemáme a tak se různě posouváme a přesouváme za bloudivým stínem vrhaným domem a chodíme se venčit ideálně navečer.

A tady fotky z „rozběhů“ do nových domovů! Báječně krásná Ivonka už je u kámošky v Ústí.

A tady Antonio, který vycestoval Kurýrem až do Ostravy. Vše zvládl skvěle  a má na příští rok slíbeného kamaráda aguťáčka :-).

A tady necelých 14 dní staří kluci z vrhu D, jichž se již noví majitelé v Chomutově nemůžou dočkat a byli u nás kluky zkontrolovat :-).

A jako poslední přidávám takový fuj obrázek. Naše Barča si zvládla pořídit pěkné klíště. Zda z výběhu a nebo z přinesené trávy, to si netroufám říct, ale schovala si ho do podpaždí a já ho objevila až pěkně nacuclé. Takže ano, i morče může mít klíště, většinou je objevím na čumáčku nebo u oka, tam se mi neschovají a jsou vidět hned. Potvoru jednu zakouslou jsem vytočila a zlikvidovala a doufám, že další klíště bude zas až za dlouho.