Seznámení s novinkami

Protože bych ráda jednou sama pro sebe držela doma skupinku tříslové kresby na červených očičkách, dovoluji si Vám teď nabídnout prvních pár fotek toho, co tady už delší dobu chystám.

Jedná se o béžová či lila zvířata, která bych chtěla mít v kresbě nejspíše lux. Ono je to celkem těžké, napsat absolutně jasnou a konkrétní představu, když jsem jí na živo zatím nikde pořádně neviděla a dokud si jí neodchovám, tak asi ani neuvidím :-). Před několika lety mě ale oslovila jistá fotografie z webu, kde na mě vykouklo to šedě růžové morčátko se žluťoučkými obrubami oček, žluťoučkým bříškem a jahůdkovýma očkama…K fotografii jsem se poměrně často vracela a vracela a vracela, až jsem si řekla, že vlastně proč ne?

Prvně takové krátké vysvětlení – tříslová kresba mě oslovila už dávno, líbí se mi velmi i na psících, tak proč ji nemít doma hned v několika morčecích kámoších :-), že? Drobným problémem hned od počátku bylo, že tříslová kresba se v ČR v plemeni US teddy, které chovám, vůbec nevyskytovala. Resp. mívala jí chovatelská stanice Od Týny, která ovšem ukončila svou činnost předtím, než mě posedla ta nutkavá myšlenka, že třísláčky opravdu nutně, ale nutně potřebuju :-). Zvířata z této CHS se mi už nepodařilo dohledat, jak to bývá zmizela do propadliště dějin spolu s ukončením chovného snažení majitelky. Po nepovedeném pokusu převést tuto kresbu do US teddy z hladkosrstých morčat (zvířata mi laskavě zapůjčila CHS Dvůr Obora), kde se vyskytovala, se mi povedlo zakoupit mladého samce importovaného ze Slovenska. Ten měl k mému velkému štěstí genotyp natolik příznivý, že se mi z něj v průběhu podařilo vykřížit poměrně velkou skupinku teddíků v tříslové kresbě. Ale konec povídání, přidávám pár fotek :-).

Všímavější už mě prokoukli, ano, toto jsou holčičky z velikonočního přáníčka. Větší je Tulipa Cavia Carnea, moje loňská podzimní odchovankyně v barvě tan béžová, které jsem podstrčila – samozřejmě jen na focení 🙂  v dubnu narozenou Topinku (ta je béžová s bílou nožičkou). Topinka bohužel nemá kresbu, jak bych si přála, ale jako ukázka barvy poslouží myslím výborně.  Ještě tady přidám pár fotek Tulipy a toho, jak vypadá její kresba :

Odborníci nám prominou, Tulipka má kresbu poněkud užší než bych si já (a standard) přála, ale to postupně vychytáme :-).

A tady si dovoluju ještě jeden malý podvrh :-). Aneb na scéně je znovu Tulipa a k ní malý roztomilý v dubnu narozený Cupcake. Ten je tan lila, posun v barvě je celkem maličký, ale pro toho, kdo se snaží, je rozpoznatelný.

A jako posledního přidávám také chlapečka – Yanise. Yanis je ve zbarvení lila otter.

Yanis je náš odchovanec z loňského září a aktuálně se podílí na krytí na jarních vrzích, tak nám držte palce, ať se povede vyštěpit další pokračovatele této zajímavé a zcela ojedinělé barvy.