Horké novinky!

Tak a protože se mi aktualizovat nechce a nechce a nechce, komu by se taky v tomto hrozném počasí chtělo, tak se tady překonávám a něco málo napíšu. Dostala jsem spoustu fotek z nových domovů, všem majitelům děkuji jak za obrázky, tak za info, jak se našim odchovancům daří, ale , nejsem nějak ve stavu, kdy by se mi chtělo fotky upravovat a  vkládat na stránky. Vzhledem k otřesnému počasí mám chvílemi pocit, že je zázrak, že ještě funguju :-/.

V první řadě chci ale napsata o zpackané rezervaci Mikiho, kterého zájemci po poměrně dlouhé rezervaci prostě odmítli. Celkem mě to mrzelo a vlastně pořád mrzí, Miki je velmi krásný čokoládový otter a zájemců o něj bylo několik, mohl se dostat k dospělému samci jako kamarád, bohužel jsem vsadila na nesprávnou kartu a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Takže pro Mikiho hledáme seriózní zájemce ideálně na mazlíčka, byť co vidím na exteriéru bylo by možné a zřejmě i úspěšné ho zaregistrovat a vystavovat. I tak dám přednost umístění do chovacích rukou :-).

Za druhé máme doma nový vrh :-). V trošku netradiční době – koncem července – porodila svá první miminka Inka Cavia Carnea. Její vrh jsem odkládala, zdála se mi stále drobná – a ona mi nakonec přivedla na svět zdravá paterčátka! A to i v těchto ošklivých vedrech. Všichni už vesele běhají a zdvojnásobili své váhy, takže v srpnu bude na prodej několik miminek. Více informací je v rubrice Narozené vrhy.

Tak a ještě jeden postřeh – kdo má doma jednoho morčáka nebo páreček, ten asi nijak výrazně nic nepocítil, ale já hlásím, že mě kromě neustávajících veder ve velkém trápí nedostatek kvalitní čerstvé trávy :-(. Zatím se snažím, ještě sehnat jde, ale je už hodně vysušená a nekvalitní a jsou místa, kde u nás neroste vůbec nic.

Takto nějak to vypadá 4-6 týdnů po 1. seči na loukách nad námi, odkud morčatům přináším trávu. Slunkem spálené, z většiny nepoužitelné plochy :-(.

A takto přímo u nás na zahradě, kde se občas pasou. Ven už je dávám jen brzy ráno a nebo pozdě navečer, v jinou dobu je to spíše pro zlost. Kdo dobře vidí, ano, na trávě jsou morčecí bobky :-), ono to vlastně ani není legrační, protože leží na zahradě už několik týdnů, možná měsíců a vůbec se nerozpadají, protože prostě v tom suchu nic takového nelze.

Trochu se bojím, že nedostatek trávy se promítne do kondice zvířat, což je problém samozřejmě nejvíce u chovných. Dokrmuji zeleninou, ale tráva je prostě tráva. Z pohledu morčat je prostě léto 2018 dost nepříznivé :-(.