Dubnové info

Tak co mám na srdci zkraje dubna. Dorazila pořádná várka pozdravů od našich odchovanců :-), všem majitelům děkuji za postřehy i fotky a samozřejmě pište dál.

Tak a něco přidám i z domova. Protože jsem vloni v létě byla málo pilná a nasušila „jen“ nějakých 500 kg sena, tak prostě v tomto období došlo. Ono se nás ta zima taky drží a drží a nechce pustit. Bohužel se mi už nepodařilo sehnat malé vázané balíky, se kterými se pěkně manipuluje, musela jsem objednat velkou sennou obludku :-). Nemám ji pořádně kde uskladnit a venku pod plachtou se mi ji nechtělo nechávat, seno tím trpí, takže jsem si chtě nechtě musela udělat brigádu a velkou část role rozbalit, přesunout do pytlů a na půdu, zbytek balíku už skoro po dobrém prošel dveřmi do morčárny :-).

No a radosti z prvního trhání trávy jsem si taky užila, ale co si pamatuju z předchozích let, letos je jaro opravdu pomalé a lenivé, kolem půlky dubna už dokážu celkem bez problémů natrhat tolika trávy, že se tím všechny naše hladové krky nejenže najedí :-), ale dokonce přejedí. Letos se zatím tedy rozhodně nepřejedli :-/.

A konečně v neděli se narodil další vrh, brzy se objeví v patřičné rubrice, teď jen malý náhled.