Říjen utekl jako voda!

Tak po pauzičce přidávám pár řádek z domova :-). Aktuálně máme celkem veselo, miminek jsou tu spousty a vše píská a píská a píská a dožaduje se bašty. A tak běhám, krmím, vážím a hlídám, aby všechno klapalo a rostlo, jak má. A také vysílám do nových domovů a odpovídám a  odpovídám 🙂 na spousty zvědavých dotazů – ale v každém případě je opravdu lepší se zeptat než něco byť v dobré víře pokazit.

 

Tady právě za pomoci zvířecího Kurýra paní Bezděkové vyráží k novým páníčkům Deli s Pepinkou a černočerná Galina :-).

A taky jsem obdržela fotky našich odchovanců – Kristýnky a černého klučíka Quicka. Majitelům samozřejmě díky, že se ozvali a dali vědět, jak se daří.

 

A protože „došlo“ objednala jsem další várku podestýlky, bratru 1,5 palety, to se jeden docela nahmoždí, než vše pěkně poskládá a uloží. A že je u toho s pomocníky i celkem zábava :-).

Z nových vrhů máme V9, W9, X9, Y9, Z9, A10 a B10. A tím jsme se téměř vyčerpali, poslední vrh nosí Iris, která z nějakých záhadných příčin prošla mým režimem kontroly a zdatně předstírajíc březost byla odstavena od samce, ač  prostě nezabřezla. Ale nakonec jsem jí prokoukla, znovu jí nápadníka přiřadila a na podruhé to klaplo. Takže ještě jeden vrh +- za 14 dní a ročníky 2017 budeme mít doufám zdárně za sebou. A tady už v krátkosti říjnovo-listopadová hitparáda.

V9 – Nany má čtyřčátka kluky, ta malá smečka jí hraje všemi barvami :-). Máme jednoho skořicáka a jednoho stříbrňáka, čokobílého bikolora a černého foxe.

W9 -Nina má vrh 3 chlapečků, dva bráchové jsou stříbrní, jeden skořicový.

X9 -Naomi má mega obří samičku – jedinačku aguti krémovou.

Y9 – Miňonka má čtyřčata, dvě holky a dva kluky, holka a kluk jsou černí tani, druhý kluk je černý, druhá holka černá s bílou lysinkou.

Z9 – Nirvana zdárně zakončila devítkovou abecedu :-). Má dvě holčičky a kluka, holky jsou mezitypní lily/slate, jedna je celobarevná, druhá argente zlatá bikolorka. Klučík je béžovo zlatý argente.

A10 – Johanka má tři kluky jako buky, dva jsou aguti zlatí – jeden má slušivou bílou lysinku :-), třetí kluk je čokoládový tan s bílou hvězdičkou na nose a na čele.

A písmenko B10 vyšlo na Jeniffer, ta se před porodem sotva valila a taky že to opravdu stálo za to. Porodila 5 váhově celkem vyrovnaných a na paterčátka i dost velkých miminek. Máme tři kluky a dvě holky, holky jsou černá a čokoládová bikolorka, kluci jsou čoko tan, čoko tan bikolor a černý s bílou ťapkou.

Touhle přehlídkou se vyčerpaly jak samičky, tak jáááá 🙂 a žádáme si zimní klid. Část omladiny je zadaná, pár kousků ještě zbývá, tak s chutí do toho, další přírůstky jsou v plánu áááážž někdy příště :-).

Ještě neodolám a přidám fotky „Davida s Goliášem“ – aneb vysvětlí mi někdo, jak to, že při stejném krmení a chovném režimu, má Naomi jedináčka velkého jak slon a Miňonka čtyřčata, kde nejmenší mimčo má jen něco málo přes 50 g? Jsou prostě věci mezi nebem a zemí…Takže Xara a Yorick se představují! A že píšu se zpožděním, dneska je mimčům 14 dní a obě krásně prospívají :-).