Aby mezi námi bylo jasno

Jmenuji se Petra Wimmerová a chovám morčáky už hodně dlouho :-). Takhle by to mohlo ve stručnosti do této rubriky stačit :-). Pro ty zvědavější napíšu, že patřím do generace Husákových dětí, takže aby pochopili i mladší čtenáři, po převážnou dobu mé základní školní docházky mi visel nad učitelským stolkem tenhle pan prezident a pan učitel býval ještě soudruh učitel. Leč doba se od těch časů poněkud změnila a já ostatně taky.

Jako dítě jsem tíhla ke všemu živému, lhostejno, zda to bylo chlupaté či nikoliv :-). Moji rodiče ovšem tuto vášeň nesdíleli a hlavně maminka ji i těžce nesla. Sama se většiny zvířat bojí a moji zálibu v nich nikdy nepochopila a zřejmě ani nikdy nepochopí, přesto se pár živáčků za dob mého dětství i u nás doma objevilo. Akvarijní rybky, kanárek a taky skupinka morčat, z něhož jsme se setrou podle sympatií vybraly dva kluky.  Jeden byl mazlíkem mým, druhý mazlíkem mé sestry. Můj se jmenoval Jaryk, byl to černobílý hlaďáček zverimexového typu a byl to vynikající asistent velké většiny dětských her. Byl velmi krotký, chodil za mnou jako pejsek (a to na poměrně velké vzdálenosti), vozil se v košíku na kole a dožil se pěkného věku. Jeho fotku jsem měla a dodnes mám schovanou pěkně v šuplíku. A taky jsem nelenila, oskenovala a můžete se také pokochat :-).

jaryk

Po osamostatnění od rodičů jsem si brzy pořídila psíka tehdy u nás velmi málopočetného plemene – entlebušského salašnického psa. Jmenoval se zcela honosně Compello from Balihara Ranch :-), doma jsme mu říkali Kopík. Absolvovali jsme spolu mnoho výstav a vyzkoušeli různé výcviky, Kopík se stal českým Junior Šampionem a posléze i Šampionem, měli jsme dokonce pěkně našlápnuto i na interšampionát. Při uchovnění a s ním spojeným vyšetřením kyčlí bylo ale zjištěno, že pes má DKK 2/2, takže jsme od dalších výstav upustili a kariéru krycího psíka mu dále ani nezajišťovali.

kopik

Kopík s námi prožil pěknou řádku let, jako starší ještě stihl nadchnout našeho malého sny pro lásku k psíkům (snad nám to vydrží :-)), dcera se ale narodila až po jeho smrti. Mezitím u nás ale nastala „morčecí éra“, která trvá a trvá a trvá…