A další várka plánů na jaro 2017!

I přes leden a únor jsem poskládala dalších pár nadějných párků, abychom se tak nějak posunuli v tom uvažovaném chovatelském cíli. Jak už někteří pochopili, skládám vždy rodiče tak, abychom získali co možná exteriérově nejkvalitnější morčátka v dané zamýšlené barevné řadě. Neskládám náhodně, jak lze někdy vidět – dle hesla ono se něco narodí. Nene, to není můj způsob a příliš s ním nesouhlasím. Zavání praktikami slušně napsáno rozmnožovacích chovů a ty já nerada :-(.

Všechny vrhy jsou stejně jako předchozí vedené na tříslové kresby či aguti nebo rovnou na oboje, uvidíme, co příroda nadělí. Vrh Kerolain a Samsona – hačají na prostřední fotce v prostřední řadě 🙂 – je vedený opět na rozšíření řad málopočetné lily, tak si držím palce, aby něco rozumného vydali :-). Velmi zvláštně asi působí vrh Igorka s Quick IV – na fotce je najdete zcela vpravo v prostřední řadě – ale myslím to opravdu vážně :-), protože sehnat luxe u nás v podstatě není možné, natož jako kvalitního samce  v plemeni US teddy, pokusím se tedy ono žádané zboží prostě vyrobit sama. Cesta to bude trnitá, tak držte palce.

Ještě doma schovávám několik málo případných vrhů u starších samiček, u kterých sama netuším, zda ještě zabřeznou a nebo už se rozhodnou pro babkovskou dráhu, ale v kondici jsou špičkové a přeci jen březost je výborným způsobem, jak předcházet ovariálním cystám, tak to holt necháme na nich, jak se rozhodnou. Pokud by se i zde urodilo, miminka se určitě objeví v narozených vrzích :-).